#2 Vladimír Türk
bohužel návod není pro amatéry: KDE "dále se zobrazí formulář na vyplnění jména a příjmení"?
Čas od času se objeví elektronická petice, která se týká zavedení esperanta jako nástroj řešení jazykových problémů. Ačkoliv ne všechny tyto petice jsou oficiálně navrženy Evropskou komisí, rádi bychom Vás touto cestou upozornili na novou petici na vícejazyčné stránce AVAAZ.
Text petice
My, občané Evropy a světa, Vás vyzýváme k tomu, aby se z Esperanta stal 24. jazykem Evropy a tím byla Evropa demokratičtější a spravedlivější ve vztahu ke každému jazyku a kultuře evropského kontinentu. Volba esperanta před angličtinou, to je další krok v rámci vytváření Evropy. Schází debata na evropské úrovni, Evropa nesmí být jen o ekonomice, musí se jednat také o Evropu národů.
A jak tuto petici podpořit? Velmi jednoduše – stačí kliknout na tento odkaz, vpravo vyplnit e-mail, po jeho napsání se dále se zobrazí formulář na vyplnění jména a příjmení (Nom complet), země (Pays – šipkou najedete na République Tchéque) a poštovního kódu (Code postal – např. CZ-100 00). Na závěr klikněte na SIGNER ( = podepsat).
příklad vyplněného formuláře
V době psaní tohoto článku podepsalo již více než 1800 podporovatelů (o dva později – k 18.2. ráno – již o 300 více), aby však petice mohla být prezentována Evropské unii, je třeba alespoň 10 000 podpisů! Pokud tedy souhlasíte s myšlenkou této petice, podpořte ji. Předem děkujeme. -mir-
Po vepsání mailové adresy se formulář nezobrazí sám od sebe. O několik řádků níž je potřeba kliknout na odkaz: "Avaaz protégera vos informations personneles". Je to v textu nalevo od zvýrazněného slova "SIGNER" na které se klikne po vybrání země a vepsání PSČ úplně nakonec.
#1 Josef Mendl
Pouziti Esperanta by prineslo nejen zrovnopravneni vsech ucastniku ale velmi velkou usporu nakladu na prekladani.