#2 Jarmila R
Potěšilo mne, že v Ipernitech je též naše muzeum ve Svitavách,mohu to příležitostně oznamovat mým přátelům.
Přeji další úspěchy !
Muzeum esperanta Svitavy má od 5. ledna novou stránku na mezinárodním sociálním serveru Ipernity. Zveme vás k jeho návštěvě!
Server Ipernity, založený v květnu 2004, není v České republice dosud tolik rozšířen jako např. Facebook, ale má bezesporu svá specifika a své výhody, které možná i vás zaujmou! Není využíván k chatování, ale hlavně k bezplatnému sdílení vlastních myšlenek (formou blogů), a převážně vlastních fotografií, zvukových nahrávek či krátkých filmů.Využívají ho mladí lidé stejně jako senioři. Umožňuje v případě zájmu navazovat nové kontakty, krátce slovně komentovat vystavená díla, diskutovat, sdružovat se v zájmových skupinách i využívat soukromou interní poštu. Mezinárodní esperantská komunita je zde velice čilá a čítá několik set velmi aktivních členů + vícero pasivnějších z mnoha desítek zemí! (Podle statistiky jednoho z členů Andrea Fontany z Brazílie by mělo být esperantistů v této síti celkem kolem 2 500).
Česká verze vícejazyčného rozhraní dokonce vznikla až překladem z esperanta (jeho autorem je Vladimír Türk).
Nové stránky Muzea esperanta Svitavy vznikly 5. ledna a jsou ke shlédnutí na adrese
Už za první týden své existence měly stránky 900 návštěv, byla vytvořena síť 533 členů z více než 60 zemí všech kontinentů a dostali jsme řadu pozdravných a blahopřejných vzkazů! Na stránkách je dosud nahráno kolem 200 souborů – nejen fotoalba v Galerii (o muzeu samotném, ale i o krásách města a okolí), ale i zvukové nahrávky (hudební i literární – např. Fliessova píseň „Princi můj maličký, spi“, Karel Čapek či Eli Urbanová a další), album „Česká literatura v esperantu“, krátký film o muzeu i informativní články v blogu, kde se mj. můžete dočíst o zajímavých a pohnutých osudech svitavského mecenáše Valentina Oswalda Ottendorfera, který budovu muzea nechal postavit.
Samozřejmě, že dle našich možností se budeme snažit na stránky postupně nahrávat další zajímavé materiály! Pokusíme se rovněž v dohledné době získat statut PRO-člena (placeného privilegovaného členství), které nám umožní neomezenou nahrávací kapacitu a vám možnost stahovat veškeré materiály zdarma do vašeho počítače! Dosud je možno stahovat pouze fotografie, ostatní materiály je možno pouze prohlížet na webu.
Zveme vás každopádně k hojným návštěvám a případně i k bezplatné registraci v této síti (to je možno jednoduše učinit ZDE – v pravém horním rohu kliknout na „Bezplatně registrovat“ – žádné podrobné inforamce o sobě uvádět nemusíte a vaše soukromí je garantováno!). Ta vám mj. umožní najít staré a získat nové přátele podobných zájmů!
Českých esperantistů je na v Ipernity-síti muzea dosud pouze asi 27 – nechcete rozšířit jejich řady?
Sami budete překvapeni, kolik zajímavých, jinde nepublikovaných materiálů v esperantu zde naleznete! Členství vám umožní být mj. průběžně informováni na vaší stránce o novinkách publikovaných vašimi přáteli.
Odpovědi na časté dotazy začínající členů se nacházejí ZDE, pravidla pro členy jsou podrobněji popsána ZDE.
Pokud by se vám náhodou zobrazila angličtina či jiný jazyk, sjeďte na hlavní stránce Ipernity zcela dolů na jazyky rozhraní a zatrhněte češtinu!
V případě nejasností či problémů neváhejte obrátit se na nás!
KONTAKT: komputado (zavináč) esperanto.cz
Pavla Dvořáková
redaktorka Ipernity-stránek muzea
#1 Jindřiška
Ano, Ipernity je daleko lepší ne Facebook, mě jako seniorce se s Ipernity pracuje daleko lépe. Mí přátelé se na Muzeum již ptali, výborně, že už tam je!