Prezentace na webu neziskovek

Ve čtvrtletním zpravodaji Koalice neziskových organizací Pardubického kraje vyšel obsažný článek od Jarmily Rýznarové, představující četné aktivity Pardubického E-klubu i Svazu zdravotně postižených esperantistů se sídlem tamtéž – mj. i jejich projekty na Internetu.

Byl zde mj. představen měsíčník Informilo, jazykové semináře v Penzionu Espero ve Skokovech i velký internetový slovník (na webu www.slovnik.cz) s cca 230 000 slovy Ing. Josefa Hrona, který rovněž vytvořil pro esperantskou Wikipedii obdivuhodných nyní již téměř 400 (!) nových článků o městech, obcích a kulturních památkách kraje, často mnohem podrobnějších než v ostatních jazykových verzích (vč. angličtiny a němčiny, a nezřídka dokonce i češtiny). 

(Jen namátkou vás zveme k virtuální návštěvě těchto míst: Kunětická hora, Kladruby nad Labem, Moravská Třebová, Slatiňany, Králíky, Letohrad, Kunvald, Skuteč a mnoho dalších). Přehled všech článků naleznete ZDE po kliknutí na jednotlivé okresy.

Tato aktivita je z hlediska našich priorit obzvláště významná, protože nabízí možnost bezplatné propagace regionu v zahraničí a naskýtá se zde mj. šance ucházet se s podobnými projekty i o dotace v rámci programů v oblasti regionálního rozvoje. Můžeme tak regulérně informovat o esperantu i místní úřady, o jejichž městech/obcích jsme v esperantu vytvořili články apod.

(Dlužno zmínit, že naši wikipedisté píší v esperantu i o dalších lokalitách (např. Moravskoslezský a Olomoucký kraj zpracovává zejména Petr Tomašovský, Jihočeský kraj a hrady a zámky ČR Pavla Dvořáková, Ústecký region Karel Votoček a další). Zájemci o aktivní práci v této oblasti jsou srdečně zváni na školení v rámci mezinárodního setkání Wikimánie, které proběhne 26.-31.10.2011 ve Svitavách).

Celý text zmíněného článku si můžete stáhnout a přečíst na této stránce níže (na straně 3).

Tento způsob informování veřejnosti považujeme za velmi důležitý a potenciálně efektivní, protože se obrací k cílové skupině lidí, rovněž orientovaných na nekonzumní hodnoty a nezištnou práci pro druhé. Otvírá se zde tedy možnost nejen získat příp. nové příznivce či zájemce o studium esperanta, ale i spolupráce s jinými organizacemi.

Blahopřejeme tímto pardubickým a budeme potěšeni, stane-li se tento počin inspirací i pro naše další aktivní kluby v republice.

pd


Soubory
pdf Infolist v 4.pdf (4.92 MB)

  • zveřejněno 19. 4. 2011, což bylo před 14 lety
  • od té doby článek otevřelo 1630 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Bohužel zde zatím nejsou žádné komentáře.

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2024